Number of results: 135
Neúměrná dopravní zátěž je jedním z nejpalčivějších problémů, kterým Krkonošský národní park čelí.
Na některých místech mohou být návštěvníci zaskočeni množstvím dalších turistů, které může snižovat pohodu jejich zážitku v přírodě. Typickým příkladem je Sněžka, kde se již několik let hovoří o overtourismu. Zpravidla nejvíce lidí na vrcholu bývá za pěkného počasí od 10 do 15 hodin. Podobně…
Uvedl botanik Správy KRNAP Josef Harčarik. Mapa republiky přitahuje vědce řadu let. Teprve s použitím moderních technologií, přesným zaměřením terénu bez sněhu i terénu se sněhovou vrstvou a jejich porovnáním získávají odborníci nejpřesnější možná data.
Když jde obleva a ochlazení ruku v ruce s tragédií. O neštěstí na Dřevařské cestě a krušném prosincovém týdnu roku 1988 si přečtěte v pravidelné rubrice horské služby.
Výstava navazuje na dlouholetou tradici prezentace poštovní známkové tvorby, v minulosti se role spolupořadatele zhostilo Poštovní muzeum České pošty. Oproti minulosti, kdy byly výstavy věnovány jednotlivým autorům, se nově jedná o souhrnnou výstavu formou bienále. Tento koncept byl úspěšně uveden…
Tato pravidla se vztahují na všech dvanáct objektů v klidovém území a přírodní zóně (dříve I. zóně) národního parku. Správa KRNAP pochopitelně nijak nebrání vjezdu zásobování ani servisu, který je pro provoz bud nutný. Není však přípustné, aby vozidla vjížděla do nejcitlivějších částí národního…
Z hor byly odvezeny přibližně 3 tuny odpadků. Stejně jako v minulých ročnících šlo o směs běžného odpadu a pozůstatků po černých skládkách. Mezi nalezenými předměty nechybělo velké množství skla, staré lahve, hliníkové obaly od nápojů, ale také kuriozity jako plechová reklamní cedule na restauraci…
Letošní oslavy výročí se nesou ve znamení Roku Františka Schustlera, botanika a vizionáře ochrany přírody, od jehož předčasného úmrtí uplynulo 100 let. Právě Schustler už v roce 1923 navrhl vznik Národního parku krkonošského na území Krkonoš, Jizerských hor a Rýchor. Ačkoliv se vyhlášení parku o…
Od loňského roku máme díky projektu OPŽP Management sekundárního bezlesí Krkonošského národního parku (CZ.05.01.06/01/22_029/0002269) k dispozici více pracovníků rozdělených do dvou skupin. Práce celkem šesti členů těchto skupin je velmi rozmanitá a zahrnuje širokou škálu činností, kterými se…
Na české straně Krkonoš se po posledním sčítání odhaduje výskyt pouhých 17 zpívajících samců. Chřástal polní hnízdí zejména mezi 400–900 metry nad mořem, na vlhkých stanovištích s vyšším porostem, která poskytují dostatek úkrytu nejen pro hnízda, ale i pro samice a mláďata. Vhodné prostředí však…