Cílem setkání, kterého se zúčastnili zástupci FK Mladá Boleslav a vedení naší fakulty, bylodiskutovat o podobě další spolupráce, a především podepsat memorandum. To by kromě jiného mělo vytvořit podmínky pro kvalitní vzdělávání studentů FTVS UK.
Memorandum se týká především managementu tělesné výchovy a sportu a fyzioterapie. Studenti těchto oborů budou moci využít odborné praxe v rámci klubu pod vedením zkušených specialistů. Budoucím fyzioterapeutům se naskytne příležitost spolupracovat s Klubovou akademií fotbalového klubu v rámci odborné praxe či individuální dohody a začlenit se do realizačních týmů. Studentům managementu zase bude nabídnuta příležitost asistovat při organizaci sportovních akcí mládežnických kategorií klubu FK Mladá Boleslav.
„Naši studenti budou mítmožnost provádět praxe u mládežnických týmů – což jim umožňuje sledovat okamžitý stav mladých sportovců. Studenti magisterského studia se budou moci přijít podívat na skutečnou práci fyzioterapeutů u týmů ve vyšších kategoriích. A také diskutujeme možnost udělat screening, který by identifikoval rizikové faktory u dětí mladších kategorií –ať už přímo v Mladé Boleslavi či dalších týmů ze Středních Čech“, říká Tereza Nováková, vedoucí Katedry fyzioterapie FTVS UK.
Memorandum, které zmiňuje také spolupráci obou subjektů v rámci studentských závěrečných prací nebo při tvorbě audiovizuálních studijních materiálů, má velký význam i pro FK Mladá Boleslav. „Součástí naší strategie je vychovat mladé sportovce a sportovkyně, kteří nebudou hrát pouze fotbal, ale budou mít také odpovídající vzdělání a cíle v životě. Od spolupráce se slibujeme nejen to, že studenti FTVS nám budou pomáhat a budou mít možnost si vyzkoušet reálné činnosti formou brigády. Důležité je, že dětem, o které se ve Středočeském regionu staráme a je jich více než 3600, poskytneme možnost, aby seseznámily se zajímavým vzděláním.Třeba budou chtít jednou studovat i na FTVS. Ne všichni se totiž mohou stát profesionálními fotbalisty a jenom hrát fotbal“, vysvětluje generální ředitel a člen představenstva FK Mladá Boleslav David Trunda.
Velký význam spolupráci přikládá také děkan fakulty Miroslav Petr. „Chceme, aby fakulta ve všech svých činnostech spolupracovala se špičkovými partnery a aby spolupráce byla pro obě strany přínosná. Můžeme se od sebe vzájemně učit. Naši studenti budou mít praxi ve špičkovém prvoligovém klubuadozvědíse něco ze skutečného sportovního managementu. My kromě motivovaných studentů můžeme nabídnout také nejnovější poznatky z fyzioterapie, metodiky tréninku či výživy“.