2.11.2023 14:52

Vítězové třetího ročníku Hackithonu si převzali svá ocenění

Czech Republic Krajský úřad Ústeckého kraje Ondřej Nitsch

„Velice obdivuji schopnosti mladých programátorů. Aplikace a platformy, které během soutěže vytvořili, si určitě zaslouží pozornost a další rozšíření. Šlo by je dobře využít ve vzdělávací nebo zdravotnické praxi,“ pochválil práci studentů Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Soutěž pořádala Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Účastnilo se jí jedenáct týmů složených ze studentů středních a vysokých škol, kteří si během dvou zářijových dnů, a jedné noci, poměřili své praktické schopnosti tvořit opensource aplikace. Dohromady se zapojilo čtyřicet pět mladých programátorů, z toho dvacet dva ze středních škol. Před samotným Hackithonem mohli soutěžící navštěvovat přípravné workshopy a během soutěže jim byli k dispozici odborní mentoři.
 
Hodnocení soutěže měla na starosti odborná porota složená z odborníků na informační technologie. Oceněn byl zejména aktivní a tvůrčí přístup k zadaným tématům, takzvané hákování. Také prezentace navrhovaného řešení, funkčnost výstupu, využití poskytnutých dat, originalita, inovativnost, efektivita a udržitelnost řešení. První a třetí místo obsadili týmy z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, druhé pak tým složený se studentů Vysokého učení technického v Brně a Vysoké školy polytechnické Jihlava. Vítězné týmy si krom věcných cen od Ústeckého kraje, rozdělili finanční odměnu v celkové výši 35 000 korun.

Představení vítězných týmů

Hejtman Ústeckého kraje vede debatu se soutěžícími o využití umělé inteligence v praxi

Kompletní výsledky soutěže
 
1. místo:Tým (Petr Kotlan, Adam Šafařík, Marek Šajner, Jáchym Škoda)
  • řešili soutěžní úlohu „Webová aplikace nad otevřenými daty a Generativní umělá inteligence v automatizaci vzdělávacích procesů“
2. místo:Tým DEMENCE A KURÁŽ (Marina Kaptsova, Aizhan Talantbekova, Mykhailo Kolenko, Aleksandr Shabelnikov)
  • řešili soutěžní úlohu „Detekce anomálií ve fyziologických signálech s využitím AI“
3. místo:Tým JSME TU PRO ZÁPOČET (Kateryna Leonova, Vlasta Michalcová, Michal Melicher)
  • řešili soutěžní úlohu „Generativní umělá inteligence v automatizaci vzdělávacích procesů“
 

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id=1781199&id_org=450018