Stošestka: Čína, Rusko nebo Indie. Jaké má Myanmar vztahy v regionu?
Myanmar – celým názvem Republika Myanmarský svaz, známý také jako Barma – získal v roce 1948 oficiální nezávislost na Velké Británii. Od té doby prochází turbulentním vývojem, který na jedné straně ovlivňují kroky vojenské junty v přímém kontrastu se snahami o demokratizaci. Jak do dění zasahuje Čína? Co je to „Malacké dilema”? A jak je to se sankcemi, které uvalila Evropská unie?
Do studia jsme pozvali Davida Gardáše, sinologa a analytika projektu Sinopsis, který se oblasti Jihovýchodní Asie věnuje. Poslechněte si, jaké má Myanmar vztahy s ostatními zeměmi v regionu anebo jak silné je pouto mezi Myanmarem a Českou republikou.
Pusťte si nový díl Stošestky – podcastu naší protikorupční organizace. Moderuje Martina Foldynová.
Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts,Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.
Více se o našich aktivitách v Myanmaru dozvíte také na projektové stránce.
Poděkování za podporu
Tento díl podcastu Stošestka vznikl v rámci projektu realizovaného z prostředků Ministerstva zahraničních věcí v rámci programu Transition Promotion.
Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.
Projekty a kauzy: Networkingové, vzdělávací a investigativní aktivity zajištující vitální funkce občanských struktur v Myanmaru a mimo něj Podpora, vymezení a ochrana prostoru pro činnost nevládních organizací omezujících korupci v Myanmaru v povolebních podmínkách Protikorupční strategie pro myanmarskou občanskou společnost – ASPM 2020 Předávání protikorupčního know-how organizaci MATA v Myanmaru
http://www.transparency.cz/stosestka-cina-rusko-nebo-indie-jake-ma-myanmar-vztahy-v-regionu