5.12.2022 14:37

Soutěže Aktivní kraj a Aktivní obec mají své vítěze. Ocenění putuje i na Vysočinu

Czech Republic Krajský úřad Kraje Vysočina Eva Neuwirthová

Nejaktivnější kraje v oblasti zpětného odběru elektrozařízení byly oceněny na základě vyhodnocení výsledků soutěže „Aktivní kraj“.

V rámci obcí bylo vyhlášeno ocenění v soutěži „Aktivní obec“. Vyhlášení obou těchto soutěží proběhlo během slavnostního galavečera, který se uskutečnil v minulém týdnu v paláci Žofín v Praze pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením. Jedná se o respektovanou událost, která oceňuje aktivitu krajů a obcí v oblasti třídění odpadů s edukativním a osvětovým charakterem.

Vzhledem k rozmanitosti aktivit v oblasti třídění elektra byly v rámci soutěže AKTIVNÍ KRAJ vyhlášena dvě ocenění:

  1. Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu
  2. Ocenění za největší množství sebraných elektrozařízení

Co se týče soutěže AKTIVNÍ OBEC, která má za cíl podporu sběru, ale i osvětu, byla v rámci galavečera vyhlášena také dvě ocenění:

  1. Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu
  2. Ocenění za největší množství sebraných elektrozařízení

Kraj Vysočina obdržel na slavnostním vyhlášení Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu a součástí ocenění byl i šek v hodnotě 200 000 Kč. Ocenění přebíral hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a poděkoval svým občanům, protože jejich zásluhou Kraj Vysočina finanční ocenění získal. „ Kraj Vysočina již od roku 2009 spolupracuje s kolektivním systémem ASEKOL, a.s. na projektu s názvem Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Kraji Vysočina. Realizace projektu probíhá na základě uzavřené Dohody o spolupráci mezi kolektivním systémem ASEKOL a.s. a Krajem Vysočina. Projekt je zaměřený na podporu a osvětu v třídění použitých elektrozařízení na území Kraje Vysočina. Mezi osvětové realizované aktivity patří například projekt Odlož mobil v knihovně, projekt Věnuj mobil, doplňková soutěž obcí My třídíme nejlépe, kampaň Red Bag k třídění starého elektra, konference Dáváme odpadům druhou šanci, atd. Kolektivní systém ASEKOL a.s. na našem území provozuje 1 014 sběrných míst zpětného odběru a obsluhuje přes 856 sběrných nádob různých typů, které hrají významnou úlohu především při třídění vysloužilých elektrospotřebičů. Hmotnost odevzdaného elektrozařízení v Kraji Vysočina za období od ledna do prosince 2021 činil 2 450 tun a doufám, že i v letošním roce dosáhneme podobných výsledků,“ dodává závěrem hejtman Kraje Vysočina.

http://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id=4117037&id_org=450008