Zmarła mgr Elżbieta Duda
Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci mgr Elżbiety Dudy.
W latach 1966–2005 była związana zawodowo z Biblioteką Główną Politechniki Śląskiej, gdzie z oddaniem i profesjonalizmem pełniła funkcje bibliotekarskie, a od 1991 roku do odejścia na emeryturę w 2005 roku zajmowała stanowisko Zastępcy Dyrektora Biblioteki Głównej.
Była absolwentką Wydziału Filozoficzno-Historycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.
Za swoją wieloletnią, sumienną pracę oraz wkład w rozwój bibliotekarstwa została uhonorowana m.in.: Srebrną Odznaką „Zasłużonemu dla Województwa Katowickiego” (1973) oraz odznaczeniem „Zasłużony dla Politechniki Śląskiej” (1996).
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, oddana pracy i społeczności akademickiej.
Pogrzeb odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 r. o godz. 9.00 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Lipowym w Gliwicach.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja oraz Pracownicy Biblioteki Politechniki Śląskiej
https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/zmarla-mgr-elzbieta-duda