24.6.2026 14:46

Zmarła mgr Elżbieta Duda

Polsko Politechnika Śląska w Gliwicach Katarzyna Siwczyk

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci mgr Elżbiety Dudy.

W latach 1966–2005 była związana zawodowo z Biblioteką Główną Politechniki Śląskiej, gdzie z oddaniem i profesjonalizmem pełniła funkcje bibliotekarskie, a od 1991 roku do odejścia na emeryturę w 2005 roku zajmowała stanowisko Zastępcy Dyrektora Biblioteki Głównej.

Była absolwentką Wydziału Filozoficzno-Historycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.

Za swoją wieloletnią, sumienną pracę oraz wkład w rozwój bibliotekarstwa została uhonorowana m.in.: Srebrną Odznaką „Zasłużonemu dla Województwa Katowickiego” (1973) oraz odznaczeniem „Zasłużony dla Politechniki Śląskiej” (1996).

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, oddana pracy i społeczności akademickiej.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 r. o godz. 9.00 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja oraz Pracownicy Biblioteki Politechniki Śląskiej



https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/zmarla-mgr-elzbieta-duda