Třetí soutěžní den Letní olympiády dětí a mládeže v Praze přinesl výpravě Pardubického kraje další medailové úspěchy v individuálních sportech a zároveň potvrdil vysokou kvalitu krajských zástupců v kolektivních disciplínách. Výprava slaví zlatou medaili v atletice, cenné kovy z bazénu i golfového hřiště a připravuje se na finálová klání v plážovém volejbalu a florbalu.
Atletika přidává další tři cenné kovy
Na atletickém stadionu pokračují zástupci Pardubického kraje ve výborných výkonech. Zlatou medaili ve vrhu koulí vybojovala Natálie Škorpíková. Úspěšný den na atletickém oválu
a v sektorech potvrdila ziskem stříbrné medaile ve skoku dalekém Dorota Machová. Třetí atletický cenný kov v podobě bronzu přidal v hodu oštěpem Matyáš Razím.
Plavci navazují na předchozí úspěchy, první medaile z golfu
V plaveckém bazénu znovu bodovali medailisté z předchozích dnů. Jan Bureš vybojoval stříbrnou medaili v rychlém závodě na 50 metrů volný způsob. Další stříbro pro kraj přidala Anna Sedláková na náročné trati 400 metrů polohový závod. Na své výkony z předchozích dnů skvěle navázal také Václav Mikolin, který v paraplavání vybojoval svou druhou bronzovou medaili na těchto hrách.
Pardubický kraj se dočkal medailového umístění také na golfovém hřišti, kde
si bronzovou medaili zajistil Alex Hejlek.
Týmové sporty zabojují o nejvyšší příčky
Pozornost se nyní upírá také ke kolektivním sportům, které čekají klíčové zápasy
o medaile. Výborně si vede florbalový výběr, který se probojoval až do samotného finále, ve kterém se utká o celkové prvenství s domácím celkem Prahy.
O cenné kovy se bude hrát také v plážovém volejbalu. Chlapecký pár postoupil
do finále a čeká ho přímý souboj o zlaté medaile, zatímco dívčí dvojice nastoupí
do utkání o bronz.