Mladí karatisté z Pardubického kraje pokračují na Olympiádě dětí a mládeže ve skvělých výkonech. Poté, co v pondělí vybojovali pro svoji reprezentaci vůbec první zlatou medaili, v úterý přidali stříbro a bronz.
První místo obsadili v disciplíně kata team, a to zásluhou Radka Turoně, Damiána Vintera, Alžběty Kaválkové a Ester Novákové. O den později Turoň a Vinter obsadili v individuálním klání dvakrát bronz. „Jsem opravdu šťastný. Ten pocit nedokážu vůbec popsat. Je to odměna za tu veškerou dřinu,” řekl Vinter.
Oba sportovci jsou na ODM poprvé. „Na tuto příležitost jsem trénoval osm let. Když jsem začínal s karate, už tehdy jsem si přál se na tuto olympiádu dostat a letos to vyšlo. Je to pro mě jeden z největších úspěchů, kterých jsem dosáhl,” popsal Turoň.
Největší podporou jim jsou kamarádi, trenéři a rodina, kteří jim fandí. „Je skvělé, že se všechny zápasy natáčí a mohou se na ně všichni podívat,” dodali.
Čtyřčlennou zlatou sestavu ještě čekalo v úterý odpoledne utkání v disciplíně kumite. Zde se opět probojovali až do finále, v něm ale prohráli s Jihočeským týmem. Stříbro tak doplnilo kompletní medailovou sbírku.
"Je to odměna za tu veškerou dřinu."
„Úspěchy jsou zasloužené, jelikož na tuto olympiádu opravdu dlouho makali,” řekl jeden z trenérů Martin Rubeš. „Jsem na ně velmi pyšný.”
Autorka: Ema Hubáčková