Při obou nehodách hrál svoji roli alkohol.
Během víkendu pardubičtí dopravní policisté řešili hned dvě dopravní nehody, kde účastníkem byli cyklisté pod vlivem alkoholu. V sobotu po deváté hodině večer se přímo v Pardubicích střetl cyklista na elektrokole s cyklistou na jízdním kole. Oba utrpěli zranění, starší z nich musel být sanitkou převezen do nemocnice. Sedmdesátiletý cyklista nadýchal 2 promile alkoholu, dvacetiletý měl dechovou zkoušku negativní. Co přesně se stalo a za jakých okolností k nehodě došlo, teď šetří policisté.
Cyklista na Holicku v neděli v podveček se pro změnu střetl s osobním autem. Měl štěstí a vyvázl bez zranění. Tolik štěstí už ale pětačtyřicetiletý cyklista neměl při dechové zkoušce. Přístroj ukázal hodnotu 1,26 promile alkoholu v dechu. Řidič vozidla měl dechovou zkoušku negativní.
Pokud v těchto horkých dnech vyrazíte také na kole, nezapomínejte na pitný režim. Ale abyste nedopadli jako tito cyklisté, sáhněte raději po vodě nebo minerálce. Na kole platí stejně jako za volantem – žádný alkohol.
23. června 2026
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje