ODM první soutěžní den: Krajská výprava získala už pět medailí

23.6.2026 - | Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Výběr sportovců Královéhradeckého kraje první soutěžní den na ODM vybojoval dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Cenné body získali i další reprezentanti, kteří je svým bodovaným umístěním v dalších disciplínách připsali do celkového hodnocení krajů.

O největší úspěch se postarali kanoisté. Zlatou medaili ve slalomu družstev 3xC1 v kategorii dorostu získala Valerie Samková. Další zlato přidal Oto Bolehovský v individuálním kajak krosu K1 mezi dorostenci. Stříbrnou medaili pak vybojovala Valerie Samková v individuálním kajak krosu K1 dorostenek.

Bronzové medaile přidali Adam Juřica v karate v disciplíně kumite jednotlivců starších žáků nad 50 kilogramů a Karolina Kertesz v plavání na trati 100 metrů znak v kategorii dívek narozených v roce 2012.

Kromě medailových umístění zaznamenali mladí sportovci z našeho regionu také řadu bodovaných umístění v dalších disciplínách, což je důležité pro průběžné pořadí všech 14 krajů.

Za každou medailí jsou hodiny tréninků, podpora rodičů i práce trenérů. O to větší radost mám z výsledků našich mladých sportovců. Olympiáda dětí a mládeže není jen o cenných kovech, ale také o odvaze postavit se na start a dát do toho maximum. A v tom jsou naši sportovci už teď vítězové. Gratuluji všem medailistům i ostatním reprezentantům kraje,“ říká náměstkyně hejtmana Jana Berkovcová, která má ve své gesci školství a sport.

Olympiáda dnes pokračuje druhým soutěžním dnem a naše výprava má tak další příležitosti navýšit své medailové a bodové konto.

Fandí celý kraj!


https://www.khk.cz/aktuality/odm-prvni-soutezni-den-krajska-vyprava-ziskala-uz-pet-medaili