PZG rozpoczyna nabór do czterech nowych komisji. Kluby wskażą kandydatów

23.6.2026 - Mróz | Polski Związek Golfa

Polski Związek Golfa ogłasza nabór do czterech nowych komisji, które będą wspierać zarząd PZG w kluczowych obszarach rozwoju Polskiego Golfa. Kluby członkowskie zostały poproszone o wskazanie osób, które mogą wnieść cenny merytoryczny wkład w prace komisji.

Jednym z celów zarządu PZG obecnej kadencji jest szersze włączenie przedstawicieli klubów i środowiska golfowego w prace związku. Chcemy, aby działania i decyzje podejmowane przez PZG były poprzedzane dialogiem oraz uwzględniały doświadczenia, perspektywy i pomysły płynące z klubów – powiedział prezes PZG Radosław Frańczak.

Nowe komisje mają być forum wymiany opinii, doświadczeń i pomysłów, a jednocześnie stanowić eksperckie wsparcie w obszarach objętych ich działalnością.

Zależy nam na zaangażowaniu osób posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie, cieszących się zaufaniem oraz reprezentujących perspektywę swoich klubów i środowisk – dodał Frańczak.

Nabór dotyczy następujących komisji:

Komisja Turniejowa – organ opiniodawczo-doradczy Zarządu PZG w sprawach związanych z organizacją i rozwojem współzawodnictwa sportowego w golfie oraz rozgrywek turniejowych prowadzonych pod auspicjami PZG,

Komisja ds. Rozwoju Golfa Młodzieżowego – organ opiniodawczo-doradczy Zarządu PZG w sprawach związanych z promocją i rozwojem golfa wśród dzieci i młodzieży, w szczególności w zakresie organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego,

Komisja ds. Zrównoważonego Rozwoju i Greenkeepingu – organ opiniodawczo-doradczy Zarządu PZG w sprawach związanych z ochroną środowiska naturalnego oraz zrównoważonym funkcjonowaniem obiektów golfowych,

Komisja Golfa Akademickiego – organ opiniodawczo-doradczy Zarządu PZG w sprawach związanych z rozwojem golfa akademickiego w Polsce.

Zarząd PZG zachęca do rekomendowania do pracy w komisjach osób posiadających wiedzę, doświadczenie oraz będących reprezentatywnymi dla danego środowiska, które realnie mogą przyczynić się do rozwoju golfa w Polsce.

W celu wyłonienia najlepszych kandydatów przedstawiciele PZG będą prowadzić bezpośrednie rozmowy z klubami. Proces naboru zostanie zakończony z końcem lipca.

Fot. M.Mróz

Więcej aktualności

https://polski.golf/2026/06/pzg-rozpoczyna-nabor-do-czterech-nowych-komisji-kluby-wskaza-kandydatow