První a poslední hod byly nejlepší. Laura Listopad získala v kategorii žákyň bronzovou medaili

23.6.2026 - Jiří Korbel | Česká olympijská

Hned prvním hodem v kvalifikaci si zajistila účast mezi nejlepšími, ale ve finále musela na euforii čekat až do posledního pokusu. V něm závodnice klubu SK Kotlářka Laura Listopad poslala oštěp do vzdálenosti 40,73 m, předskočila o necelého půlmetru do té doby třetí reprezentantku Plzeňského kraje a vybojovala bronzovou medaili. Přitom se oštěpu věnuje teprve od loňského května.

Bezprostředně po pondělním závodě na Julisce byla pražská reprezentantka ze zisku medaile lehce v šoku. „Cítím se úžasně, upřímně jsem to vůbec nečekala. Nemám asi co víc dodat. Jsem velmi ráda za všechnu podporu. Děkuju mamce, trenérce a kamarádkám.“

Bronzový úspěch se však nerodil lehce. Úvodním hodem téměř na hranici 40 metrů si sice zajistila hladký postup do finále, v jeho průběhu na něj ne a ne navázat, až se soupeřky dostaly před ní.

Její poslední hod však pořadí změnil. Ve velkém vedru nakonec 40 metrovou hranici překonala a vybojovala ve svém prvním závodě na olympiádě první medaili. „Počasí bylo náročné, ale když na chvíli zapadlo sluníčko, bylo v tu chvíli trošku líp. Aspoň, že jsme měly na místě led a studenou vodu.“

"Cítím se úžasně, upřímně jsem to vůbec nečekala."

Ke sportu jí přivedly její rodiče, zejména její maminka, která byla vždy všestrannou sportovkyní. Právě všestrannost není cizí ani Lauře. „Od čtyř až pěti let hraju tenis a právě švih hodně využívám. Dřív jsem také házela krikeťákem. Trenér mi řekl, že by mi mohlo jít oštěp, tak se mu od května minulého roku věnuju.“

K oštěpu přibyly také disk a koule. „Zkoušela jsem je a není to úplně špatné,“ popisuje. A právě v druhé zmíněné disciplíně se na ODM představí také.

Autor: Jiří Korbel


https://www.olympijskytym.cz/article/prvni-a-posledni-hod-byly-nejlepsi-laura-listopad-ziskala-v-kategorii-zakyn-bronzovou-medaili