Sobota 20. júna 2026 patrila v našom meste tradičnej gastronomickej udalosti plnej skvelej nálady a komunitného ducha. V areáli hostinca „U troch dedkú“ sa uskutočnil už 11. ročník populárnej Gulášovej súťaže o pohár primátora mesta Senica. Podujatie opäť potvrdilo svoje hlavné heslo, že „guláš spája ľudí“.
Do tohtoročného kulinárskeho zápolenia sa zapojilo celkovo 19 súťažných tímov. Každý z nich predviedol porote i návštevníkom ten najlepší kuchársky talent a vôňa z kotlín prilákala množstvo Seničanov. Odborná porota mala mimoriadne náročnú úlohu, no absolútnym víťazom 11. ročníka sa nakoniec stal tím s originálnym názvom „Dva a pol promile“, ktorý obsadil prvé miesto a odniesol si domov víťaznú trofej a hodnotné ceny.
Jedným zo zámerov podujatia bolo aj utužovanie susedských a komunitných vzťahov obyvateľov. Podujatie vytvorilo ideálny priestor pre neformálne stretnutia obyvateľov, ktoré prispievajú k budovaniu lokálnej identity a vzájomnej súdržnosti. Návštevníci a súťažiaci počas celého dňa oceňovali príjemné prostredie, o ktoré sa okrem samotných tímov postaral aj sprievodný program v podobe živej hudby a priaznivé letné počasie.