Zbigniew Kasperczuk – podlaski działacz Konfederacji.
Sprzeciwiliśmy się stanowisku przygotowanemu przez radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL i Polski 2050, ponieważ w naszej ocenie nie zawierało ono jednoznacznego sprzeciwu wobec wdrażania Paktu o Migracji i Azylu. Dokument mówił o migracji, ale nie wskazywał wprost, że Sejmik Województwa Podlaskiego sprzeciwia się wprowadzeniu paktu migracyjnego.
Bezpieczeństwo mieszkańców nie może opierać się na niejasnych deklaracjach. Dlatego oczekujemy jasnego stanowiska: województwo podlaskie powinno jednoznacznie sprzeciwić się wdrażaniu paktu migracyjnego. Tego będziemy konsekwentnie się domagać.
W sprawach dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców nie ma miejsca na półśrodki i niejasne deklaracje. Mieszkańcy Podlasia mają prawo oczekiwać od swoich przedstawicieli jasnego stanowiska w sprawie tak istotnej dla przyszłości naszego regionu.
Dziś w Białymstoku odbyła się manifestacja zorganizowana przez Marszałka Województwa Podlaskiego mająca na celu wyrażenie poparcia i solidarności z Unią Europejską.
Jako KONFEDERACJA pojawiliśmy się w kontrze do tego wydarzenia – przypominając o tym, że 12 czerwca 2026r. z inicjatywy Komisji Europejskiej wszedł Unijny PAKT MIGRACYJNY, do którego jako państwo członkowskie również zostaliśmy zobligowani!
A zastosowane TYMCZASOWE zwolnienie z przymusu relokacji migrantów nie oznacza wyłączenia nas z tego obowiązku i unijnego prawa