Rada Pardubického kraje ukončila výběrová řízení na obsazení pozic ředitelů krajských škol a dalších školských zařízení. V pěti případech stávající ředitelé a ředitelky své pozice obhájili, dalších pět institucí od 1. srpna 2026 povede nové vedení.
„Výběrová řízení potvrdila, že v našem školství působí řada zkušených a kvalitních lídrů škol, kteří dokázali obhájit výsledky své práce. Současně mám radost, že do čela některých škol a zařízení přicházejí nové osobnosti s energií a vizí dalšího rozvoje. Všem ředitelkám a ředitelům přeji mnoho úspěchů, sil a inspirace při vedení svých institucí, protože právě kvalitní vedení je jedním z klíčových předpokladů úspěšného vzdělávání,“ uvedl radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel.
Své dosavadní působení ve funkci obhájili:
Mgr. Naděžda Kovářová, Střední odborné učiliště zemědělské Chvaletice,
Mgr. Alena Černá, MBA, Speciální základní škola a praktická škola Vysoké Mýto,
PaedDr. Radim Novák, Sportovní gymnázium, Pardubice, Dašická 268,
Ing. Ivo Jiránek, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl,
Mgr. Ing. Renata Petružálková, MBA, Střední průmyslová škola stavební Pardubice.
Od 1. srpna 2026 nastoupí do funkcí noví ředitelé a ředitelky:
MgA. Tomáš Židek, Ph.D., Konzervatoř Pardubice,
Mgr. František Teichmann, Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun,
Ing. Jan Branda, Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice,
PhDr. Andrea Šmejdová, Pedagogicko-psychologická poradna Pardubice,
Mgr. Daniel Rop, Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim, Olbrachtova 291.