V parných vedrech závodili celý den cyklisti na dráze Třebešínského Velodromu. Absolvovali tři disciplíny, napříč kterými se reprezentanti Karlovarského kraje umístili téměř na všech předních příčkách. Při prvním cyklistickém dni na letní Olympiádě dětí a mládeže v Praze posbírali celkem pět medailí.
Tři cyklistické naděje Dominik Fabišovský, Nora Schee a Kryštof Michlík přespurtovali téměř celé startovní pole. Úterní den patřil v Pražském Třebešíně dráhové cyklistice, která si pro závodníky připravila tři disciplíny. Hned v té první, letmý start na 200 metrů, vybojoval každý z nich bronz. Další disciplínou byl sprint. Kryštof na okruhu suverénně porazil ve finále svého soupeře a triumfoval. O příčku níže skončila Nora, na kterou se v cíli usmálo sprinterské stříbro. Oba tak odjížděli z dráhy se dvěma medailemi během jediného dne.
Pro všechny tři mladé cyklisty z Karlovarského kraje jde o první Olympiádu dětí a mládeže. Úspěchy na tak velké akci jsou pro ně novinkou a velmi si jich váží. „Má pro mě velkou cenu, protože je to moje první a poslední ODM, takže bych si to rád opravdu užil. Zároveň je to za mě největší možná podpora pro náš Karlovarský kraj,“ neskrývá své nadšení Dominik.
Hodně zaskočená byla po zisku dvou medailí Nora. „Já jsem upřímně vůbec nečekala, že se něco takového stane, především ne na dráze, protože na ní necílí moje primární zaměření. Ale moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem dostala možnost zazávodit si se sportovci z celé republiky.“
"Je to moje první a poslední ODM, takže bych si to rád opravdu užil."
Všichni už se těší na čtvrteční program, protože je na Motolských trailech čeká závod na horských kolech, což je jejich oblíbenější a hlavní část závodu v cyklistice. Absolvují dvě disciplíny a budou doufat, že naváží na předchozí umístění.
Autorka: Kateřina Malíková