17 czerwca 2026 r. Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Bartłomiej Sochański uczestniczył w obchodach 250. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki, zorganizowanych przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Rzeczypospolitej Polskiej na Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, korpusu dyplomatycznego, sił zbrojnych, środowisk naukowych i społecznych oraz goście reprezentujący instytucje publiczne i organizacje współpracujące ze Stanami Zjednoczonymi.