Ďalšia sanitka zo Slovenska už pomáha Ukrajine!

23.6.2026 - | POST BELLUM SK

Naši kolegovia Tono S. a Juraj Rizman odovzdali začiatkom tohto týždňa (v rámci spoločnej česko – slovenskej misie) na Ukrajine ďalšiu sanitku, ktorú organizácia Post Bellum zakúpila zo zbierky na pomoc obrancom Ukrajiny.

Naša „slovenská“ sanitka sa okamžite zapojila do činnosti jednej z nemocníc v Lvovskom regióne, kam vozia na doliečenie ranených vojakov po ťažkých zraneniach z frontových oblastí. Využívaná však bude aj na poskytovanie rýchlej pomoci pre civilné obyvateľstvo.

Dar si od našich kolegov v Lvive prebral priamo jeden z lekárov nemocnice, spolu s gréckokatolíckym kňazom, ktorý v nemocnici zabezpečuje duchovnú službu pre zranených.

Post Bellum v Čechách a na Slovensku pomáha hrdinským obrancom Ukrajiny od prvého dňa ruskej invázie. Pomáhať však môžeme len vďaka Vašej podpore a Vaším darom. Všetkým darkyniam a darcom za to patrí naša veľká vďaka!

Pridať sa môžete aj Vy – stači kliknút sem.

Vaša pomoc pomáha zachraňovať životy!

https://www.postbellum.sk/dalsia-sanitka-zo-slovenska-uz-pomaha-ukrajine