FAKULTA BIOMEDICÍNSKÉHO INŽENÝRSTVÍ PŘIPRAVILA PRO FAKULTNÍ STŘEDNÍ ŠKOLY NOVÝ SEMINÁŘ.
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT připravila nový vzdělávací seminář zaměřený na tvorbu odborných prací pro studenty středních FAKULTNÍCH škol.
Ve dne 10. 6. 2026 se semináře jako zúčastnilo více než prvních dvacet studentů Gymnázia Žatec. Pod vedením Dipl. Ing. Christiane Malé, Ph.D., se studenti seznámili s praktickými postupy využitelnými při tvorbě odborných, ročníkových či soutěžních prací a se základními pravidly akademického psaní.
„Studenti byli zvídaví a kladli velmi konkrétní otázky ke svým vlastním pracím. Schopnost správně formátovat a strukturovat odborný text je dovednost, kterou ocení každý, kdo se vydá akademickou cestou, čím dříve ji studenti získají, tím lépe,“ uvedla k semináři Dipl. Ing. Christiane Malá, Ph.D.
Zúčastnění studenti i jejich pedagogický doprovod tento seminář pozitivně hodnotili pro jeho srozumitelnou a přehlednou strukturu. Za přínosné označili také konkrétní ukázky a doporučení, která mohou studenti využít při své samostatné práci i pedagogové při jejich vedení.
Seminář efektivně reaguje na aktuální potřeby studentů středních škol a představuje další krok v rozvoji spolupráce mezi FBMI ČVUT a partnerskými fakultními školami. Fakulta nyní plánuje na tuto aktivitu navázat dalšími vzdělávacími semináři, které budou podporovat rozvoj odborných dovedností studentů a jejich zájem o vědeckou a odbornou činnost.
https://www.fbmi.cvut.cz/cs/verejnost/fotogalerie/novy-seminar-pro-fakultni-skoly