Заступниця Міністра культури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар взяла участь у п’ятнадцятому розширеному засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України (МКР). Захід відбувся у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
У засіданні взяли участь заступниця Керівника Офісу Президента України, співголова Міжвідомчої координаційної ради Ірина Верещук, співголова Міжвідомчої координаційної ради, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, секретар Міжвідомчої координаційної ради, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, представники центральних органів влади та місцевого самоврядування.
Однією з ключових тем заходу стало перезавантаження пріоритетних проєктів міністерств та областей у межах «Ти як?», а також виклики, які наразі потребують невідкладних управлінських рішень.
Наразі в країні діють 26 регіональних пріоритетних ініціатив, які охоплюють молодіжний, соціальний, ветеранський, освітній, культурний та спортивний напрями, а також сектор цифровізації. Загалом до цих процесів уже залучено понад 4 мільйони людей у всіх областях. Проте якісний розвиток системи вимагає переходу від кількості до глибокої трансформації та посилення фахівців на місцях.
Окрему увагу учасники засідання приділили аналізу довготривалого впливу війни на ментальне та фізичне здоров’я українців.
Також під час засідання проаналізували хід імплементації Закону України «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» та поточний статус ухвалення підзаконних актів. Наразі базовий регуляторний каркас сформовано. Уряд ухвалив п’ять ключових постанов, які врегулювали функціонування електронних реєстрів, телементальних послуг, а також створення Національної комісії, її Статуту, порядку сертифікації фахівців та механізму проведення конкурсу для обрання членів Комісії від громадянського суспільства.
Нагадаємо, Мінкульт забезпечує реалізацію Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та має власні пріоритетні проєкти «Інформація без бар’єрів» та «Культура без бар’єрів».
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» – ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері ментального здоров’я та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.