OLO a MHTH podpísali historickú zmluvu, ktorá prinesie teplo pre viac bratislavských domácností

26.6.2026 - | Mestská časť Bratislava - Vrakuňa

Spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a MH Teplárenský holding (MHTH) podpísali Zmluvu o budúcej zmluve, ktorá definuje podmienky pre budúce dodávky tepla zo Zariadenia na energetické využitie odpadu (ZEVO). Vďaka rozsiahlej sieti centrálneho zásobovania teplom (CZT), tak bude z týchto dodávok môcť v budúcnosti profitovať viac ako 66 tisíc bratislavských domácností. Ide o významný krok pre energetické využívanie odpadu v Bratislave, energetickú stabilitu mesta a ďalší rozvoj systému centrálneho zásobovania teplom v najbližších desaťročiach.

Viac informácií nájdete v priloženej tlačovej správe, ktorá je dostupná aj na našej webovej stránke:
OLO a MHTH podpísali historickú zmluvu, ktorá prinesie teplo pre viac bratislavských domácností. Energia z odpadu zhodnocovaného v ZEVO sa tak stane významnou súčasťou centrálneho zásobovania teplom.

Fotografiu z podpisu memoranda prikladáme v prílohe. Na fotografii zľava:


Peter Srpoň /člen predstavenstva, finančný riaditeľ OLO/,

Marek Horváth /člen predstavenstva, technický riaditeľ OLO/,

Miroslava Čalfová /predsedníčka predstavenstva, generálna riaditeľka OLO/,

Adrián Jenčo /generálny riaditeľ a predseda predstavenstva MHTH/,



https://www.vrakuna.sk/novinka/135942/n