Nie możemy zapominać o przedsiębiorcach, którzy dostali kary przez SENT

26.6.2026 - | Konfederacja Wolność i Niepodległość

Bartłomiej Pejo – poseł na Sejm, członek Rady Liderów Konfederacji.

Mamy ograniczenie SENT, ale nie możemy zapominać o przedsiębiorcach, którzy już ponieśli konsekwencje tych przepisów.

Dlatego dziś składam interpelację do Ministra Finansów. Chcę uzyskać odpowiedzi na dwa kluczowe pytania:
➡️ Ilu przedsiębiorców zostało ukaranych?
➡️ Czy możliwe jest umorzenie nałożonych kar lub zwrot już zapłaconych sankcji?

W tej sprawie pozostaję w stałym kontakcie z przedsiębiorcami zaangażowanymi w akcję STOP SENT. Będziemy monitorować ten temat i doprowadzimy go do końca.

Nie można zostawić przedsiębiorców samych z konsekwencjami regulacji, które okazały się tak poważnym błędem. Będę konsekwentnie zabiegać o sprawiedliwe rozwiązanie tej sprawy.



https://konfederacja.pl/nie-mozemy-zapominac-o-przedsiebiorcach-ktorzy-dostali-kary-przez-sent