Осло: Свечано обележен крај школске године ученика Допунске школе на српском језику

25.6.2026 - | Република Србија, Министарство спољних послова

Свечаност поводом завршетка школске године за ученике Допунске школе на српском језику у Норвешкој организована је у Ослу, окупивши велики број деце, родитеља и гостију.

У сарадњи са Дечјим културним центром Београд и уз подршку Српског академског друштва, за ученике је приређено извођење монодраме „Авантуре Краљевића Марка“ у продукцији ДКЦБ-а. Гостовање представе у Ослу реализовано је на иницијативу и уз подршку Амбасаде Републике Србије, са циљем неговања српског језика, културе и националног идентитета међу најмлађим припадницима српске заједнице у Норвешкој.

Након представе, ученицима су свечано уручене ђачке књижице, чиме је обележен успешан завршетак још једне школске године. У програму су учествовали амбасадорка Републике Србије у Краљевини Норвешкој Јасмина Митровић Марић, координаторка наставе на српском језику Министарства просвете Татјана Хот, као и учитељице Гордана Човић, Милица Томић и Драгана Симић.

 

https://www.mfa.gov.rs/mediji/aktivnosti-predstavnistava-srbije/oslo-svecano-obelezen-kraj-skolske-godine-ucenika-dopunske-skole-na-srpskom-jeziku