Hnúšťa, 25.6.2026 - Mesto Hnúšťa pokračuje vo výstavbe nových parkovacích miest na viacerých sídliskách. Cieľom je zvýšiť kapacitu parkovania, zlepšiť prejazdnosť komunikácií a vytvoriť bezpečnejšie podmienky pre vodičov aj chodcov.
Na Ulici 1. mája je vo vnútrobloku už dokončené nové parkovisko s kapacitou 24 vozidiel. Súčasťou sú aj dve parkovacie miesta pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, ktoré spĺňajú požadovanú šírku minimálne 3,5 metra.
Práce pokračujú aj na Nábreží Rimavy. Minulý rok tu vzniklo 14 nových parkovacích miest, z toho dve pre občanov s ŤZP. V súčasnosti je pred dokončením parkovisko v dolnej časti jednosmernej ulice pre 12 vozidiel. Pozdĺžne parkovanie zároveň zachová minimálne šesť existujúcich parkovacích miest. Pred základnou školou vznikne ďalších 10 parkovacích miest a na oboch parkoviskách budú vybudované po dve parkovacie miesta pre občanov s ŤZP.
Mesto zároveň postupne upravuje všetky parkovacie miesta pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, ktoré už nespĺňajú súčasné požiadavky. Ich rozšírením na predpísanú šírku sa zlepší prístup k vozidlám a zvýši komfort aj bezpečnosť ich využívania.
Ďalšie práce sú naplánované na júl na ulici Klokočova pri bytovom dome č. 737. Okrem siedmich nových parkovacích miest, z ktorých jedno bude určené pre občanov s ŤZP, tu vznikne aj nový chodník až po cestu II. triedy, čím sa zlepší bezpečný pohyb chodcov v tejto lokalite.
Po dokončení všetkých rozpracovaných projektov pribudne v meste spolu s minuloročnými investíciami celkovo 67 nových parkovacích miest, z toho 6 miest pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím.
Rozširovanie parkovacích kapacít patrí medzi dôležité investície mesta. Prispieva k lepšej organizácii dopravy, vyššej bezpečnosti a pohodlnejšiemu životu obyvateľov na sídliskách.
__________________________________
Ing. Ján Černák
odd. výstavby, životného prostredia a VO