Wybitni młodzi naukowcy z Politechniki Śląskiej otrzymali ministerialne stypendia

25.6.2026 - Agnieszka Mynarek | Politechnika Śląska w Gliwicach

Sześciu wybitnych młodych naukowców z Politechniki Śląskiej otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spośród 1640 wniosków złożonych w konkursie o ministerialne stypendia, na liście laureatów znalazło się sześciu reprezentantów Politechniki Śląskiej.

Stypendia otrzymali:

Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi ponad 5 tysięcy złotych, co pozwala zasilić budżet młodych, rozpoczynających karierę naukowców. Aby otrzymać stypendium, laureaci musieli wykazać się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, a ich wnioski zostały ocenione przez ministerialną komisję.

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst Agnieszka Mynarek


https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/wybitni-mlodzi-naukowcy-z-politechniki-slaskiej-otrzymali-ministerialne-stypendia-2