Letos jsme přijali pozvání paní starostky Gerešové a uspořádali krajské shromáždění obcí Olomouckého kraje v obci Kopřivná v nově zrekonstrouvaném obecním domě, který vznikl proměnou brownfieldu.
Jednání proběhlo ve zrekonstruovaném obecním kulturním domě, který vznikl proměnou původního brownfieldu – skvělý příklad smysluplného využití nevyužívaných objektů.
Setkání se zúčastnilo přibližně 50 starostek, starostů a dalších zástupců samospráv. Na programu nechybělo tradiční „okénko SMS ČR“ zaměřené na aktuální legislativu, služby pro členské obce či spolupráci se společností ČEZ. O aktuálních výzvách v oblasti kybernetické bezpečnosti pak hovořil pan Matějíček ze společnosti BOIT. Za naše sdružení vystoupila výkonná ředitelka Jana Přecechtělová, či člen předsednictva Radim Sršeň.
Součástí programu byly také dvě odborné exkurze – návštěva větrné elektrárny v Kopřivné a prohlídka kostela Nejsvětější Trojice s průvodcem.
Děkujeme obci Kopřivná za pohostinnost a všem účastníkům za aktivní diskusi nad tématy, která dnes obce a města řeší.
Prezentace z jednání jsou přiloženy zde:
Aktualnilegislativa.ppt Typ: PPT dokument, Velikost: 43.41 MBPrezentace - Galileo - Digitalizace obcí a měst.pdf Typ: PDF dokument, Velikost: 4.76 MBSKČ a spolupráce s obcemi při rozvoji OZE_2026_OLK.pptx Typ: PPTX dokument, Velikost: 9.95 MBSMSsluzby.pdf Typ: PDF dokument, Velikost: 12.23 MB