Pardubický golf slaví. Alex Hejlek vybojoval bronzovou medaili

24.6.2026 - Ema Hubáčková | Česká olympijská

Ke golfu ho přivedli rodiče. Po vzoru svého bratra se tomuto sportu začal věnovat i on. Hejlek se letos poprvé nominoval na Olympiádu dětí a mládeže a hned slaví úspěch. Ve středečním turnaji mezi kadety obsadil třetí místo.

Získal jsi bronz, jaký to je pro tebe pocit?
Je to skvělý. Nemyslel jsem si, že se mi toho podaří dosáhnout. Snažil jsem se hrát konzervativně a naštěstí se mi podařilo se umístit.

Jak se ti hrálo v těchto dvou závodních dnech?
V úterý to bylo trochu horší, ale ještě jsem dokázal hrát na dobré úrovni. Ve středu to bylo velké zlepšení a cítil jsem se při hře lépe.

Co říkáš na celé prostředí na Vinoři, kde jste hráli?
Je to tady moc hezké. Hráli jsme tu naposledy mistrovství a od té doby jsem si na to tady zvyknul. Znám to tady dobře.

Co pro tebe golf znamená?
Je velkou součástí mého života a nedokážu si život bez něj představit.

Jsi na ODM poprvé, byl to tvůj sen se sem dostat?
Když jsem se dozvěděl, že se dá na této akci soutěžit i v golfu, byl to můj cíl. Čas a dřina, kterou jsem do toho dal, se nakonec vyplatila a jsem za to rád.

"Líbilo by se mi dostat se na olympiádu, snad to vyjde."

Jak si to tady jinak užíváš?
Je to tady super a opravdu si to užívám. Navíc se mi i líbí, jak je to tu zorganizované.

Máš nějaké další cíle, kterých bys chtěl v golfu dosáhnout?
Určitě by se mi líbilo dostat se na olympiádu, snad to vyjde. Ale chtěl bych zkusit i další golfové soutěže.

Autor: Ema Hubáčková


https://www.olympijskytym.cz/article/pardubicky-golf-slavi-alex-hejlek-vybojoval-bronzovou-medaili