Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji

24.6.2026 - Jolanta Skwaradowska | Politechnika Śląska w Gliwicach

Do 2 sierpnia 2026 r. trwa nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (12 czerwca 2026 r.) mają ukończone 18 lat a jednocześnie nie przekroczyły 27 roku życia.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest organem pomocniczym działającym przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy:

W skład Rady wchodzi od 16 do 26 młodych ludzi reprezentujących różne środowiska, a wspólnym celem wszystkich Członków Rady jest aktywne działanie na rzecz ochrony klimatu. Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest platformą do dyskusji, wymiany doświadczeń, postulatów i pomysłów pomiędzy młodzieżą z całej Polski.

Kto może kandydować

Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (12 czerwca 2026 r.) mają ukończone 18 lat a jednocześnie nie przekroczyły 27 roku życia. Kadencja Rady trwa dwa lata

Nabór

Aby wziąć udział w naborze należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w zakładce Młodzieżowej Rady Klimatycznej (MRK).

https://www.gov.pl/web/klimat/nabor-do-mrk

Szczegółowe dane znajdują się w regulaminie naboru dostępnym na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/materialy-nabor-do-mrk.



https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/rusza-nabor-do-mlodziezowej-rady-klimatycznej-iv-kadencji