Medailové žně pro karlovarské cyklisty. Na ODM kralovali na velodromu, úspěch slaví opět i plavání a para plavání

24.6.2026 - Jitka Čmoková | Krajský úřad Karlovarského kraje

Navzdory velkým vedrům závodili v rámci druhého soutěžního dne Olympiády dětí a mládeže cyklisti na dráze Třebešínského Velodromu. Absolvovali tři disciplíny, napříč kterými se reprezentanti Karlovarského kraje umístili téměř na všech předních příčkách. Při prvním cyklistickém dni na letní Olympiádě dětí a mládeže v Praze posbírali celkem pět medailí.

Tři cyklistické naděje Dominik Fabišovský, Nora Schee a Kryštof Michlík přespurtovali téměř celé startovní pole. Úterní den patřil v Pražském Třebešíně dráhové cyklistice, která si pro závodníky připravila tři disciplíny. Hned v té první, letmý start na 200 metrů, vybojoval každý z nich bronz. Další disciplínou byl sprint. Kryštof na okruhu suverénně porazil ve finále svého soupeře a triumfoval. O příčku níže skončila Nora, na kterou se v cíli usmálo sprinterské stříbro. Oba tak odjížděli z dráhy se dvěma medailemi během jediného dne.

Pro všechny tři mladé cyklisty z Karlovarského kraje jde o první Olympiádu dětí a mládeže. Úspěchy na tak velké akci jsou pro ně novinkou a velmi si jich váží. „Má pro mě velkou cenu, protože je to moje první a poslední ODM, takže bych si to rád opravdu užil. Zároveň je to za mě největší možná podpora pro náš Karlovarský kraj,“ neskrývá své nadšení Dominik.

Hodně zaskočená byla po zisku dvou medailí Nora. „Já jsem upřímně vůbec nečekala, že se něco takového stane, především ne na dráze, protože na ní necílí moje primární zaměření. Ale moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem dostala možnost zazávodit si se sportovci z celé republiky.“

Všichni už se těší na čtvrteční program, protože je na Motolských trailech čeká závod na horských kolech, což je jejich oblíbenější a hlavní část závodu v cyklistice. Absolvují dvě disciplíny a budou doufat, že naváží na předchozí umístění.

Obrovského úspěchu dosáhl opět také Matěj Staša v para plavání 100 m znak. Na této distanci vybojoval 2. místo. V plavání získala krásné 2. místo Josefína Valešová v disciplíně 200 m prsa.

Velkou gratulaci si nepochybně zaslouží také Kryštof Kvapil, který v kanoistice dvakrát skončil těsně pod stupni vítězů. Ve finále K1M i v kategorii C1 obsadil 4. místo. Medaile mu utekly opravdu o kousek, nicméně i tak jde o skvělý výsledek.

My i nadále držíme palce sportovcům z našeho regionu.

(Zdroj ODM, foto Matyáš Klápa, doplněno)


https://www.kr-karlovarsky.cz/aktuality/medailove-zne-pro-karlovarske-cyklisty-na-odm-kralovali-na-velodromu-uspech-slavi-opet-i-plavani-para-plavani