Havířovský stolní tenis potvrzuje dominanci i na ODM v Praze. Slaví první zlato

24.6.2026 - Kateřina Malíková | Česká olympijská

Jejich zázemí je jedno z nejlepších, které můžou mít. Stolní tenis má v MS kraji velkou tradici, a tak se po několika letech dočkali místní sportovci vybudování jednoho z nejlepších středisek nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Moderní sportovní areál slouží především k tréninku reprezentantů, talentované mládeže i klubových hráčů. V čem spočívá kouzlo úspěchu havířovských stolních tenistů?

„Máme jedno z nejlepších center ve střední Evropě, které disponuje téměř vším, co potřebujeme. Celá plocha může mít až 32 stolů, máme rehabilitační zařízení a posilovnu. Celý komplex je výborný k propojení reprezentantů,“ zdůrazňuje trenér Radek Košťál. Sjíždějí se sem stolní tenisté z celé republiky. Centrum nabízí možnost ubytování, a je tak ideálním místem pro delší tréninkové pobyty. Odchovancem je například český reprezentant Tomáš Polanský, účastník Evropských her v Krakově.

Havířovský stolní tenis má zastoupení i na letošní ODM. Jak náročné je vybrat sportovce, kteří zabojují o medaile na největší multisportovní akci u nás? „Dnes sportuje méně dětí než dříve, takže vyfiltrování reprezentantů je dejme tomu automatické,“ vysvětluje trenér Košťál. Výprava Moravskoslezského kraje na medailová umístění nemusela dlouho čekat.

Mladí reprezentanti v kategorii U15 Zuzana Ondráčková a Oliver Olejník už hájili barvy svého kraje před dvěma lety v Českých Budějovicích. Zuzana měla ze smíšených družstev zlato a Oliver bronz. Tentokrát síly spojily. Na jaké cíle míří letos? „Abych měl 4 zlata!“ odpovídá s velkou jistotou v hlase Oliver. Zatím mu jeho plán vychází. Na úvod turnaje se Zuzanou suverénně ovládli smíšenou čtyřhru a radovali se ze zisku té nejcennější medaile.

"Atmosféra tady je ještě lepší, než byla v Budějovicích."

Atmosféru na pražském Výstavišti si nemůžou vynachválit. „Zahájení bylo velice pěkné a ta atmosféra tady je ještě lepší, než byla v Budějovicích. Jsem ráda, že tady můžu být,“ usmívala se Zuzana. „Zahájení bylo opravdu jako na dospělé olympiádě, takže super,“ doplnil Oliver.

Text: Kateřina Malíková


https://www.olympijskytym.cz/article/havirovsky-stolni-tenis-potvrzuje-dominanci-i-na-odm-v-praze-slavi-prvni-zlato