Karate se v jejich rodině předává z generace na generaci, prarodiče, tatínek i sestra se mu věnovali odjakživa. A Eliška Kubínová na tradici navázala parádně, přesně v duchu své sestry, která na ODM závodila před čtyřmi lety. A když přesně, tak přesně. Jako sestra byla nejdřív sedmá v kumite a potom v kata vybojovala bronz!
„Doufala jsem, že budu mít lepší medaili, každá je důležitá. Je velmi hezké mít stejné umístění jako ségra,“ radovala se Eliška Kubínová po úspěchu v kate.
Přitom po prohraném semifinálovém souboji s budoucí šampionkou z jižní Moravy Julií Lejskovou byla zklamaná. „Mrzí mě, že jsem prohrála 0:5, i když jsem to zvládla dobře. Chtěla jsem do finále,“ doplnila. Naopak v souboji o bronz si ona stejným výsledkem poradila se Sofií Sekaninovou z Olomouckého kraji.
Jak silný je rodinný klan a jak moc se v karate angažuje, potvrdili i další aktéři ODM, kteří Elišce byli na blízku. Tatínek je rozhodčím, byť její duely logicky posuzovat nemohl. A jako trenérka ji v Praze vede právě starší sestra Anna. Spolupracují spolu dlouhodobě. „Je vidět sourozenecký vztah. Někdy je to náročné, někdy lepší. Velmi ji motivuje, když můžeme trénovat spolu. Trénuje nás stejný trenér a táta s babičkou,“ prozradila Anna.
S jiným koučem by mládežnickou olympiádu takhle skvěle nezvládla. „Je můj vzor. Ví přesně, co má dělat, kdy to má dělat a jak to má dělat. Moc se nehádáme. Říká mi, co dělám dobře a co dělám špatně. Jsem za to ráda,“ vysvětlila mladá sportovkyně.
"Je můj vzor. Ví přesně, co má dělat, kdy to má dělat a jak to má dělat."
Anna Kubínová se kromě tréninku se sestrou stále věnuje i aktivnímu sportu. Patří do reprezentačního výběru a v březnu vyhrála jeden z největších evropských turnajů Grand Prix v Bratislavě: „Je to něco, co dělá celá naše rodina. Jsme v tom vychovávané, i když jsme dělaly spoustu dalších sportů. Zůstaly jsme u karate.“
Text: Tereza Slováčková