Z loňské Olympiády dětí a mládeže má zlínský stolní tenista Vojtěch Laštovka rozhodně na co navazovat. Zlato ze čtyřhry a dvě stříbra z dvouhry a družstev čekají na doplnění letos v Praze, kde Vojtěch nastupuje už jako zkušený účastník. Patnáctiletý sportovec má zatím za sebou soutěž smíšených čtyřher, kde s Kristýnou Konečnou ve vyřazovacích bojích ale nestačili na Jihomoravský kraj.
„Soupeřka má trávu (speciální potah s dlouhými vroubky) na backhandu, divně s tím seká. Je těžké proti tomu hrát a my jsme na tom pohořeli,“ krčil rameny Vojtěch Laštovka po utkání, v němž podlehli 0:3. Navíc zlínské duo i často chybovalo.
V první z disciplín tak zlínští stolní tenisté nenaplnili očekávání trenérky, která věřila v medaili. Mimochodem, trenérkou zlínské výpravy je Monika Vybíralová, bývalá česká reprezentantka ve stolním tenise a extraligová hráčka, která nastupovala za oddíly Hluku, Ostravy a Břeclavi. Na Olympiádě dětí a mládeže bedlivě sleduje výkony svých svěřenců, a byla tak i u čtvrtfinále smíšené čtyřhry.
A chybět nebude ani u dalších zápasů, v nichž budou mít její svěřenci znovu největší ambice – stolní tenisté se v dalších dnech představí ještě například ve dvouhře. „Na dvouhru se těším. Bude to těžké, protože jsem nasazený jako dvojka a budu to muset obhájit. Je to pro mě určitě nejdůležitější a myslím si, že bude i nejlepší atmosféra, protože to bude závěrečný den,“ vyhlížel Vojtěch své další působení.
„Často je důležité, jaký máme los, Kristýna předloni na ODM prohrála s budoucí vítězkou,“ připomínala Vybíralová před dalším průběhem turnaje. „Nominace je u nás daná republikovým žebříčkem. Kdo je výš, ten jede, a my tu máme silné hráče.“
"Kdo je výš, ten jede, a my tu máme silné hráče."
První kolo dvouher začíná ve čtvrtek 25. června v 9:00, Vojtěch Laštovka se v kategorii U15 představí o hodinu a patnáct minut později.
Text: Ivana Miklendová