Pardubický kraj má velmi talentované atlety napříč disciplínami. V pondělí na stadionu Juliska soutěžili například v běhu na 60 metrů, v hodu oštěpem nebo skoku do dálky. Řada z nich se probojovala mezi ty nejlepší do finále, ale medaile všem těsně unikly. Trenéři očekávají, že další dny se na stupně vítězů dostanou.
Nejblíže medaili měl Matouš Smutný, který se při hodu koulí umístil na čtvrté příčce. „Snažil jsem se až do konce, ale bohužel to nedopadlo. Budu ještě závodit ve štafetě a v hodu oštěpem, a dám do toho opravdu všechno,” řekl sportovec.
V běhu na 60 metrů si vybojovali postup do finále Viktorie Talandová (celkově 7.), Ondřej Šimperský (8.), Adéla Boháčová a Jakub Elich doběhli šestí. Také oštěpařky Tereza Nývltová a Sara Zuzana Armendiz Franco se probojovaly do finále, v němž se umístily do desátého místa.
„Sportovci se připravovali samostatně v oddílech a zúčastnili se tréninkového kempu. Bylo pro nás důležité, aby se mezi sebou seznámili. Dnes se Nele Jílkové a Adéle Boháčové podařilo postoupit do finále v běhu na 800 metrů. Také skok do dálky a hod koulí by mohl být slibný, “ řekl jeden z trenérů Marek Josef. „Další dny budou určitě lepší.”
Autor: Ema Hubáčková