11. ročník Gulášovej súťaže o pohár primátora mesta Senica ovládol tím „2,5 promile“

22.6.2026 - | Mesto Senica

Sobota 20. júna 2026 patrila v našom meste tradičnej gastronomickej udalosti plnej skvelej nálady a komunitného ducha. V areáli hostinca „U troch dedkú“ sa uskutočnil už 11. ročník populárnej Gulášovej súťaže o pohár primátora mesta Senica. Podujatie opäť potvrdilo svoje hlavné heslo, že „guláš spája ľudí“.

Do tohtoročného kulinárskeho zápolenia sa zapojilo celkovo 19 súťažných tímov. Každý z nich predviedol porote i návštevníkom ten najlepší kuchársky talent a vôňa z kotlín prilákala množstvo Seničanov. Odborná porota mala mimoriadne náročnú úlohu, no absolútnym víťazom 11. ročníka sa nakoniec stal tím s originálnym názvom „Dva a pol promile“, ktorý obsadil prvé miesto a odniesol si domov víťaznú trofej a hodnotné ceny.

Jedným zo zámerov podujatia bolo aj utužovanie susedských a komunitných vzťahov obyvateľov. Podujatie vytvorilo ideálny priestor pre neformálne stretnutia obyvateľov, ktoré prispievajú k budovaniu lokálnej identity a vzájomnej súdržnosti. Návštevníci a súťažiaci počas celého dňa oceňovali príjemné prostredie, o ktoré sa okrem samotných tímov postaral aj sprievodný program v podobe živej hudby a priaznivé letné počasie.

https://senica.sk/clanok/11-rocnik-gulasovej-sutaze-o-pohar-primatora-mesta-senica-ovladol-tim-2-5-promile