Sestry ve stolním tenisu válí, při čtyřhře se občas pohádají. Přesto si z ODM vezou stříbro 25.6.2026 Dominik Jarka | Česká olympijská Talent nezapřeš. Obě sestry Vyskočilovy z Královéhradeckého kraje patří k největším nadějím ve svých věkových kategoriích. Obě umí rozjet takovou pingpongovou show, že soupeřky často nevědí, kde jim hlava stojí. Jejich tažení turnajem dívčích družstev na ODM zastavily až šikovné Jihomoravanky ve finále. Tedy poprvé na turnaji, kdy musela o výsledku rozhodnout až čtyřhra a sestry musely spojit síly. Bylo na tom něco? „Hrát se sourozencem je hodně těžké. Ve čtyřhře se občas hádáme. Stela je mladší a v zápalu hry má svoje názory, které třeba nesdílím. Ale je to v pohodě, už jsme si docela zvykly. I tak jsem moc ráda, že jsme se dokázaly probojovat do finále,“ prozradila patnáctiletá Ester. Mírné zklamání převládalo i u o tři roky mladší Stely. „Trénovaly jsme spolu, ale moc nám to nejde. Spíš se nám daří v jednotlivcích. Mrzí mě, že jsem ve čtyřhře nedala víc míčků. Ale průběh turnaje byl skvělý. Zvládla jsem několik těžkých zápasů. Každá medaile se nakonec cení,“ komentovala mladší sestra. Cestu k pingpongovému stolu si každá z rodaček z malé vesnice Dobrá našla trochu jinak. Ester objevila lásku ke sportu před deseti lety při návštěvě vyhlášeného místního klubu, který vychoval řadu reprezentantů i mistrů republiky. "Hrát se sourozencem je hodně těžké. Ve čtyřhře se občas hádáme." Její mladší sestra Stela si cestu ke stolnímu tenisu hledala výrazně déle. Vyzkoušela fotbal, florbal i tanec. Neustále hledala sport, který by ji naplno pohltil. Nakonec jej našla právě v pingpongu po vzoru starší sestry. A přestože se stolnímu tenisu věnuje teprve čtvrtým rokem, z republikových turnajů už pravidelně vozí medaile. Obě talentované hráčky teď sní o účasti na juniorském mistrovství Evropy. Blíž k němu má aktuálně Ester, která je měsíc před šampionátem v kategorii do patnácti let v pozici náhradnice. „Tenhle rok se mi bohužel přímá kvalifikace nepovedla, ale šanci rozhodně v budoucnu mám,“ prohlásila. „A z dlouhodobého hlediska? Olympiáda by byla sen. Třeba to jednou vyjde.“ Text: Dominik Jarka https://www.olympijskytym.cz/article/sestry-ve-stolnim-tenisu-vali-pri-ctyrhre-se-obcas-pohadaji-presto-si-z-odm-vezou-stribro