Doktorant Szkoły Doktorskiej US stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

26.6.2026 - | Uniwersytet Szczeciński

Z dumą informujemy, że mgr Wiktor Gnych-Pietrzak (Instytut Nauk Prawnych), absolwent WPiA US oraz doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

W tegorocznej edycji do Ministerstwa wpłynęło 1640 wniosków, a stypendia przyznano 230 młodym naukowcom z 54 dyscyplin naukowych i artystycznych. Wśród nich tylko 35 stypendiów trafiło do doktorantów w całej Polsce – i jedno z nich do doktoranta Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wiktor Gnych-Pietrzak prowadzi badania nad zasadą in dubio pro tributario w ramach projektu „Zasada in dubio pro tributario w orzecznictwie sądów administracyjnych. Analiza sześciu lat praktyki” (program „Perły Nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.


https://usz.edu.pl/doktorant-szkoly-doktorskiej-us-stypendysta-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego