Reprezentanti Moravskoslezského kraje předvedli na Olympiádě dětí a mládeže skvělé výkony. Denně stáli na bedně vítězů a sbírali tak body pro celkové hodnocení mezi kraji. Jejich výsledky vynesly Moravskoslezský kraj na 4. místo.
„Všem našim mladým olympionikům děkuji za úžasnou reprezentaci našeho kraje. Na každý start nastupovali s nasazením, odhodláním a fair play. Každý závod, každý bod i každá medaile byly výsledkem poctivé přípravy a obrovského úsilí. Poděkování rozhodně patří i jejich trenérům za perfektní vedení a rodičům za podporu. Věřím, že mládežnická olympiáda motivovala k další práci všechny mladé sportovce. A to i ty, kteří tentokrát medaili nezískali. I o ni předvedli úžasné výkony, přispěli k celkové atmosféře v týmu a ukázali, že sport není jen o vítězství, ale i o radosti a chuti se zlepšovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a upřesnil, že Moravskoslezský kraj na olympiádě v Praze získal 10 zlatých, 16 stříbrných a 14 bronzových medailí.
Největší úspěch zaznamenal kraj hlavně ve stolním tenisu a volejbale. Stolní tenisté získali 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. „Parádní show nastala poslední den olympiády, kdy do samého finále ve volejbale nastoupila obě naše družstva: dívky i chlapci. A oba týmy braly zlato. Pro Moravskoslezský kraj skvělé body do celkového hodnocení, pro mladé volejbalisty zážitek, na který nikdy nezapomenou. Samozřejmě si vážíme výkonů všech našich reprezentantů, všechny zmínit nemůžeme, ale o jejich nasazení víme a ceníme si ho,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Jan Veřmiřovský s tím, že kompletní výsledky včetně všech medailistů jsou na stránkách Olympiády dětí a mládeže.
V celkovém pořadí mezi kraji zvítězilo Hlavní město Praha, druhou příčku vybojoval Jihomoravský kraj, na třetím místě se umístil Středočeský kraj. Příští Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v Plzeňském kraji v lednu 2027.