Od dnešní půlnoci platí na celém území kraje období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, dbejte na pravidla

25.6.2026 - | Krajský úřad Středočeského kraje

Od dnešní půlnoci platí na celém území Středočeského kraje období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Vyhlásila ho hejtmanka Petra Pecková vzhledem k současným klimatickým podmínkám a požadavku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Období je platné od 26. 6. 2026 00:00 hodin do 29. 6.2026 00:00 hodin.

V souladu s "Nařízením Středočeského kraje č. 1/2025, o stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí požáru", jsou v uvedeném období zakázány níže uvedené činnosti:

Na CELÉM ÚZEMÍ Středočeského kraje se ZAKAZUJE:

 

Na MÍSTECH SE ZVÝŠENÝM NEBEZPEČÍM vzniku požáru, což je:

 

SE ZAKAZUJE:

Doporučení ČHMÚ k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár:

V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Platné Nařízení Středočeského kraje č. 1/2025, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů ke stažení zde: Nařízení Středočeského kraje, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů (č. 1/2025) | Portál krizového řízení

https://stredoceskykraj.cz/web/urad/aktuality/-/asset_publisher/zvna/blog/od-dnesni-pulnoci-plati-na-celem-uzemi-kraje-obdobi-zvyseneho-nebezpeci-vzniku-pozaru-dbejte-na-pravidla