Medailovou sbírku kraje doplnili atleti, lukostřelci i plavci

25.6.2026 - Mertlová | Krajský úřad Plzeňského kraje

Třetím dnem pokračuje sbírka medailí na Olympiádě dětí a mládeže 2026 v Praze. K sedmnácti dosavadním cenným kovům dnes doplnili další lukostřelci, plavci a atleti, kteří se štafetou na 4x200 m dokonce překonali národní rekord. Plzeňský kraj tak třetí olympijský den bere tři desítky cenných kovů.

Po řadě nepopulárních „bramborových“ umístění se dařilo atletům, kteří třetí den doplnili sbírku úspěchů o 5 cenných kovů. David Krejčí na 100 m př. vybojoval 2. místo, Vojtěch Musil na 800 m bronz, ve skoku vysokém doplnil Patrik Daru 3. místo. Atletické souboje uzavřeli žáci štafetou 4x60 m 2. místem. Sladkou tečkou pak byla štafeta 4x200 m mix ve složení Pavel Faukner, Amálie Matulková, David Krejčí, Veronika Blažková, která ve finále zvítězila a s časem 1:35.74 pokořila národní rekord 1:36.37.

„Je to super, že jsme získali zlato. Včera se mi navíc povedla stříbrná medaile ve skoku vysokém. Jsem opravdu spokojená a myslím, že celá olympiáda je skvělá. Je to super zážitek, stojí to za to,“ hodnotila atletka Veronika Blažková bezprostředně po doběhu zlaté finálové štafety.

„Trošku nás mrzí ta čtvrtá místa, ale jsme spokojení, děti dokázaly, že na to mají. A jak se říká, to nejlepší nakonec, povedl se národní rekord. Běželi velmi dobře, měli to dobře nastavené i v hlavě a povedlo se,“ říká vedoucí trenér atletů Martin Pivoňka a dodává: „I když jsme nenaplnili medailová očekávání, jsme spokojení, protože si většina dětí dala osobní rekordy, padl i rekord krajský a nakonec i národní.“

Medaile sbírali také lukostřelci Viktorie Šímová a Patrik Pirner, kteří získali 3 stříbrné medaile do krajské sbírky v jednotlivcích a mixu. Nejcennější kov přidala sportovní gymnastka Ella Tesařová. Sbírku úspěchů doplňují průběžně i plavci. Ema Potůčková po stříbru 400 m v polohovém závodě přidala dnes bronz na 400 m volným způsobem. Dvě stříbrné medaile získali také golfisté Adéla Vávrová a Max Preisinger.

V týmových sportech do bojů o medaile postoupil fotbalový výběr a basketbalistky, v semifinále budou zítra bojovat i házenkářky. Rozhodující bude tedy poslední den, čtvrtek 25. června, který bude v odpoledních hodinách ve znamení posledních medailových ceremoniálů. Tečku za letošní olympiádou udělá večerní závěrečný ceremoniál vedle olympijského domu, kde Plzeňský kraj převezme vlajku her, aby v lednu 2027 zahájil zimní hry na Šumavě.

Informace k ODM a hlavně přesné výsledky z celého dne včetně celkového pořadí krajů najdete na webu olympiády. Průběžně můžete sledovat také facebookový profil Plzeňského kraje nebo Instagram.



https://www.plzensky-kraj.cz/medailovou-sbirku-kraje-doplnili-atleti-lukostrel