Pět ředitelů obhájilo svou pozici, pět škol a dalších školských zařízení bude mít nové vedení

24.6.2026 - | Krajský úřad Pardubického kraje

Rada Pardubického kraje ukončila výběrová řízení na obsazení pozic ředitelů krajských škol a dalších školských zařízení. V pěti případech stávající ředitelé a ředitelky své pozice obhájili, dalších pět institucí od 1. srpna 2026 povede nové vedení.

„Výběrová řízení potvrdila, že v našem školství působí řada zkušených a kvalitních lídrů škol, kteří dokázali obhájit výsledky své práce. Současně mám radost, že do čela některých škol a zařízení přicházejí nové osobnosti s energií a vizí dalšího rozvoje. Všem ředitelkám a ředitelům přeji mnoho úspěchů, sil a inspirace při vedení svých institucí, protože právě kvalitní vedení je jedním z klíčových předpokladů úspěšného vzdělávání,“ uvedl radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel.

Své dosavadní působení ve funkci obhájili:

Mgr. Naděžda Kovářová, Střední odborné učiliště zemědělské Chvaletice,

Mgr. Alena Černá, MBA, Speciální základní škola a praktická škola Vysoké Mýto,

PaedDr. Radim Novák, Sportovní gymnázium, Pardubice, Dašická 268,

Ing. Ivo Jiránek, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl,

Mgr. Ing. Renata Petružálková, MBA, Střední průmyslová škola stavební Pardubice.

Od 1. srpna 2026 nastoupí do funkcí noví ředitelé a ředitelky:

MgA. Tomáš Židek, Ph.D., Konzervatoř Pardubice,

Mgr. František Teichmann, Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun,

Ing. Jan Branda, Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice,

PhDr. Andrea Šmejdová, Pedagogicko-psychologická poradna Pardubice,

Mgr. Daniel Rop, Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim, Olbrachtova 291.


https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/133115/pet-reditelu-obhajilo-svou-pozici-pet-skol-a-dalsich-skolskych-zarizeni-bude-mit-nove-vedeni