Druhý soutěžní den Letní olympiády dětí a mládeže v Praze přinesl výpravě Pardubického kraje bohatou medailovou žeň. Výrazně se prosadili zejména atleti, kteří vybojovali dvě zlaté medaile. Na stupně vítězů vystoupali také zástupci karate, plavání a dráhové cyklistiky.
Zlatá medaile na atletickém stadionu
Zástupci Pardubického kraje předvedli vynikající výkony v atletických disciplínách. V hodu oštěpem předvedl nejlepší výkon Jakub Elich a získal 1. místo. V téže disciplíně ho na stupních vítězů doplnil Miroslav Tyc, který vybojoval bronz. Druhou bronzovou medaili pro kraj přidal Lukáš Rezek ve skoku do výšky.
Další medaile pro karate
Úspěšně pokračují i zástupci bojových sportů, kteří navázali na medailové zisky z úvodního dne. Tým v disciplíně kumite ve složení Alžběta Kaválková, Ester Nováková, Radek Turoň a Damián Vinter si do své sbírky ke včerejší zlaté medaili přidal stříbrnou. Své bronzové medaile pak přidali Radek Turoň a Damián Vinter.
Úspěchy v bazénu i na velodromu
V plaveckém bazénu se znovu prosadila Anna Sedláková, která si v závodě na 200 metrů prsa zajistila 3. místo. Medailového umístění se dočkal také Václav Mikolin v paraplavání. Na trati 100 metrů znak vybojoval bronzovou medaili a po čtvrtém místě z předchozího dne tak tentokrát vystoupal na stupně vítězů.
Medailovou sbírku Pardubického kraje z druhého soutěžního dne uzavřela dráhová cyklistika. V disciplíně scratch vybojovala 3. místo Liliana Diblíková.