Druhý soutěžní den ODM: Pardubický kraj slaví dvě zlata v atletice a další cenné kovy v karate, plavání i cyklistice

24.6.2026 - | Krajský úřad Pardubického kraje

Druhý soutěžní den Letní olympiády dětí a mládeže v Praze přinesl výpravě Pardubického kraje bohatou medailovou žeň. Výrazně se prosadili zejména atleti, kteří vybojovali dvě zlaté medaile. Na stupně vítězů vystoupali také zástupci karate, plavání a dráhové cyklistiky.

Zlatá medaile na atletickém stadionu

Zástupci Pardubického kraje předvedli vynikající výkony v atletických disciplínách. V hodu oštěpem předvedl nejlepší výkon Jakub Elich a získal 1. místo. V téže disciplíně ho na stupních vítězů doplnil Miroslav Tyc, který vybojoval bronz. Druhou bronzovou medaili pro kraj přidal Lukáš Rezek ve skoku do výšky.

Další medaile pro karate

Úspěšně pokračují i zástupci bojových sportů, kteří navázali na medailové zisky z úvodního dne. Tým v disciplíně kumite ve složení Alžběta Kaválková, Ester Nováková, Radek Turoň a Damián Vinter si do své sbírky ke včerejší zlaté medaili přidal stříbrnou. Své bronzové medaile pak přidali Radek Turoň a Damián Vinter.

Úspěchy v bazénu i na velodromu

V plaveckém bazénu se znovu prosadila Anna Sedláková, která si v závodě na 200 metrů prsa zajistila 3. místo. Medailového umístění se dočkal také Václav Mikolin v paraplavání. Na trati 100 metrů znak vybojoval bronzovou medaili a po čtvrtém místě z předchozího dne tak tentokrát vystoupal na stupně vítězů.

Medailovou sbírku Pardubického kraje z druhého soutěžního dne uzavřela dráhová cyklistika. V disciplíně scratch vybojovala 3. místo Liliana Diblíková.

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/133112/druhy-soutezni-den-odm-pardubicky-kraj-slavi-dve-zlata-v-atletice-a-dalsi-cenne-kovy-v-karate-plavani-i-cyklistice