Po fotbalistech a volejbalistech se v univerzitní lize prosadili také plzeňští florbalisté. Na finálovém turnaji v Praze vybojovali bronzové medaile. V Univerzitní florbalové lize tak Západočeši na stupně vítězů vystoupali poprvé v historii.
Florbalisté Západočeské univerzity v Plzni si připsali historický úspěch. V univerzitní lize se dostali na finálový turnaj, kde vybojovali svůj první bronz. Jejich nejlepším výsledkem přitom dosud byla jen účast ve čtvrtfinále. „Konečně to cinklo! Musím klukům poděkovat za přístup a nasazení. Byli jsme ve finálovém turnaji asi jediní bez extraligových hráčů, ale týmový výkon a obětavost kluků byla příkladná. Bronz je naprosto zasloužený," řekl vedoucí týmu Pavel Červenka z Ústavu tělesné výchovy a sportu ZČU.
Západočeši na turnaji v Praze přehráli ve čtvrtfinále tým z Univerzity Pardubice poměrem 7 : 2. V semifinále pak ale podlehli silnému výběru Univerzity Karlovy po velkém boji 5 : 8, když poslední dvě branky vstřelil soupeř při power play ZČU do opuštěné branky Plzeňanů. Florbalisté UK poté ovládli i finálový duel a pro letošní rok tak získali mistrovský titul.
„Útěchou pro naše borce je, že vypadli s nejlepším týmem soutěže. Ale i bronzové medaile jsou velkým úspěchem," shrnul Červenka. O třetí příčku se Plzeňané dělí s ústeckou Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně, která podlehla týmu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.
Výběr ZČU v této sezóně ovládl základní skupinu i nadstavbovou část, čímž se na finálový turnaj kvalifikoval jako nasazený tým. V Praze se v polovině června sešlo osm nejlepších univerzitních týmů z celkových devatenácti přihlášených. Podrobnosti jsou na Instagramu Florbalové ligy.
https://info.zcu.cz/Florbaliste-ZCU-si-z-finale-univerzitni-ligy-privezli-bronz/clanek.jsp?id=9729