Předseda Sněmovny předal obecní symboly některým obcím (městům) České republiky

23.6.2026 - | Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

V Poslanecké sněmovně proběhl v pondělí 22. června 2026 slavnostní akt předání obecných symbolů některým obcím České republiky.

Dekrety předal předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura těmto obcím (městům):

 

OBEC

OKRES

SYMBOL

STAROSTA

Bedřichov

 

Blansko

Znak Vlajka

Michal Vyskočil

Cerhonice

 

Písek

Znak Vlajka

Marcela Vašínová

Dalovice

 

Mladá Boleslav

Znak Vlajka

Michal Berný

Hlavňovice

 

Klatovy

Znak Vlajka

Josef Waldmann

Horní Radouň

 

Jindřichův Hradec

Znak Vlajka

Jaroslava Šelepová

Horní Smrčné

 

Třebíč

Znak Vlajka

Jana Klapušová

Chlumčany

 

Louny

Znak Vlajka

Dana Kastnerová

Korno

 

Beroun

Znak Vlajka

Bohumil Čipera

Kostelec u Křížků

 

Praha-východ

Znak Vlajka

Petra Francová

Lhotky

 

Mladá Boleslav

Znak Vlajka

Lucie Mudrochová

Plzeň 4

městská část

Plzeň-město

Znak Vlajka

Tomáš Soukup

Pojbuky

 

Tábor

Znak Vlajka

František Papež

Radostín

 

Žďár nad Sázavou

Znak

Ivana Chromá

Řenče

 

Plzeň-jih

Znak Vlajka

Miloslava Loudová

Sběř

 

Jičín

Znak Vlajka

Lukáš Vrabec

místostarosta

Štěchovice

 

Strakonice

Znak Vlajka

Miroslav Mráz

Ústrašice

 

Tábor

Znak Vlajka

Šárka Kolářová

Vlčí

 

Plzeň-jih

Znak Vlajka

Ondřej Duchek

Životice

 

Plzeň-jih

Znak Vlajka

Jiří Kočí

 

 

 

 

 

STAROSTKA

Čistá

městys

povýšení obce
na městys

Blanka Čebišová

 

FOTO: KPS/Lukáš Janičina

DALŠÍ FOTOGRAFIE: https://www.flickr.com/photos/195775810@N04/albums/72177720334325700/

https://www.psp.cz/zprava/22496