Senickú radnicu navštívil švajčiarsky veľvyslanec na Slovensku Peter Nelson. Návšteva sa uskutočnila pri príležitosti ukončenia jeho diplomatického mandátu v Slovenskej republike a bola zároveň príležitosťou na poďakovanie za doterajšie spoluprácu medzi mestom Senica a švajčiarskymi partnermi.
Veľvyslanca na radnici prijal primátor mesta Martin Džačovský spolu so svojím zástupcom Filipom Lackovičom. Počas stretnutia si pripomenuli dlhoročné a nadštandardné vzťahy medzi Senicou a švajčiarskymi partnermi, ktoré sa rozvíjajú už viac ako dve desaťročia. Mesto Senica má od roku 2004 uzatvorenú partnerskú dohodu so švajčiarskym mestom Herzogenbuchsee a spolupráca sa v priebehu rokov rozšírila aj do ďalších oblastí spoločenského a verejného života. Súčasťou rokovania boli aj témy ďalšej spolupráce a pripravovaných aktivít. Jednou z nich je aj program stáží pre študentov, ktorý by mohol mladým ľuďom zo Senice priniesť nové príležitosti na získavanie skúseností v medzinárodnom prostredí a posilniť vzájomné kontakty medzi oboma krajinami.
Primátor mesta poďakoval veľvyslancovi za jeho osobný prístup, podporu medzinárodnej spolupráce a záujem o dianie v našom meste. Zároveň mu zaželal veľa úspechov v ďalšej diplomatickej kariére. Po ukončení svojho mandátu na Slovensku bude Peter Nelson pokračovať vo svojej službe na novom pôsobisku v irackom Bagdade.
Peter Nelson navštívil Senicu prvýkrát v novembri 2022 krátko po svojom nástupe do funkcie veľvyslanca. Počas svojho pôsobenia sa aktívne zaujímal o región Záhoria a podporoval rozvoj vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Tento rok zároveň oslavuje významné profesijné jubileum – 30 rokov diplomatickej služby.
Mesto Senica si váži dlhoročné priateľské vzťahy so švajčiarskymi partnermi a verí, že úspešná spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.