Hned první soutěžní den Letní olympiády dětí a mládeže (ODM) v Praze přinesl výpravě Pardubického kraje radost a první cenné kovy. Mladí sportovci ukázali skvělou formu a vybojovali hned tři medaile. O tu nejcennější, zlatou, se postaral tým v karate, další dvě bronzové přidali plavci. Skvělé výkony završil medailový ceremoniál na pražském Výstavišti v Holešovicích.
Zlatý triumf v karate
Hned v úvodu her zazářili zástupci bojových sportů. V disciplíně kata týmů vybojovalo družstvo Pardubického kraje fantastické 1. místo. O zisk zlaté medaile se zasloužilo perfektně sehrané kvarteto ve složení: Alžběta Kaválková, Ester Nováková, Radek Turoň a Damián Vinter.
Plavci vezou dva bronzy a skvělé umístění v paraplavání
Zkrátka nepřišel Pardubický kraj ani v plaveckém bazénu, odkud si mladí sportovci odnášejí hned dvě bronzové medaile. Skvělý závod předvedl Jan Bureš, který obsadil třetí příčku v disciplíně na 100 metrů volný způsob. Druhý bronz do krajské sbírky vzápětí přidala Anna Sedláková v náročném závodě na 200 metrů polohový závod.
Výborný výkon předvedl také Václav Mikolin v paraplavání. V silné celorepublikové konkurenci mu medaile unikla jen o kousek a vybojoval krásné 4. místo.
Medailová radost v Holešovicích
Úspěšný první den byl slavnostně zakončen na pražském Výstavišti v Holešovicích, kde proběhl oficiální medailový ceremoniál. Právě zde si mladí medailisté před zraky fanoušků a ostatních sportovců převzali své zasloužené kovy a vychutnali si olympijskou atmosféru plnými doušky.
Pardubická výprava tak do dalšího programu vstupuje s jednou zlatou a dvěma bronzovými medailemi na kontě a s velkým odhodláním bojovat o další skvělá umístění v následujících soutěžních dnech.