Na podporu nezávislosti veřejnoprávních médií jsme oblékli černou barvu

22.6.2026 - | Kancelář veřejného ochránce práv

Zaměstnanci veřejnoprávních médií dnes vstoupili do výstražné stávky v souvislosti s debatou o budoucím nastavení jejich financování. Ombudsmanka Eva Kostolanská, dětský ombudsman Martin Beneš, zástupce ombudsmana Vít Alexander Schorm a zaměstnanci Kanceláře veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí vyjádřili symbolickou podporu nezávislosti médií veřejné služby tím, že se oblékli do černé.

Nezávislá média veřejné služby a jejich schopnost poskytovat veřejnosti důvěryhodné informace považujeme za důležitou součást demokratické společnosti. Současně respektujeme, že otázka jejich financování je předmětem veřejné a politické debaty. Jsme připraveni odborně spolupracovat na případných legislativních změnách i s příslušnými institucemi, včetně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

https://www.ochrance.cz/aktualne/na_podporu_nezavislosti_verejnopravnich_medii_jsme_oblekli_cernou_barvu