„Jsme kraj razovity a doufám, že jim to tady ukážeme!“ prohlásil vlajkonoš Moravskoslezského kraje, baseballista Satoria

22.6.2026 - Kateřina Malíková | Česká olympijská

Na letošním světovém turnaji trápil hráče, kteří patří k největším hvězdám baseballu. Ondřej Satoria přitom není profesionálem, živí se jako technik a na reprezentační zápasy si musel brát dovolenou. A teď prožil velký sportovní svátek v domácím prostředí v netradiční roli. Svůj Moravskoslezský kraj přivedl před zaplněný Eden už jako vlajkonoš. V roce 2011 byl sám účastníkem ODM a dovezl si bronz.

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, že budete vlajkonošem?

Abych řekl pravdu, zarazilo mě to, protože to je taková příležitost, která se nestane každý den.

Olympiáda dětí a mládeže je často označována za první opravdový olympijský zážitek. Měl jste možnosti ji sám zažít?

Ano, ano, v roce 2011 jsem hrál baseball za Moravskoslezský kraj a povedlo se nám získat dokonce i placku, takže pro mě byla úspěšná. A teď si to rád vyzkouším i z druhé strany.

Jak byste vystihl Olympiádu dětí a mládeže jedním slovem nebo jednou větou?

Svátek sportu.

Co byste vzkázal sportovcům z Moravskoslezského kraje, kteří zde budou soutěžit?

Neudělejte ostudu, protože my jsme kraj razovity a doufám, že jim to tady ukážeme!

Text: Kateřina Malíková


https://www.olympijskytym.cz/article/jsme-kraj-razovity-a-doufam-ze-jim-to-tady-ukazeme-prohlasil-vlajkonos-moravskoslezskeho-kraje-baseballista-satoria