Přivezl spolu s ostatními kordisty historický bronz z her v Paříži a nyní se bude snažit předat zkušenosti také mladým sportovcům na ODM. Rodák z Karlových Varů sice nemohl sám zažít atmosféru této akce, ale jako vlajkonoš přivedl celou výpravu svého kraje před zaplněný Eden.
Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, že budete vlajkonošem?
Byl jsem nadšený, protože je to ohromná čest reprezentovat náš krásný kraj. Už před dvěma lety na zimní ODM v Třinci jsem měl mávat vlajkou, ale bohužel jsem byl na světovém poháru v Kataru, tak to nevyšlo. Jsem rád, že se to nyní povedlo.
Olympiáda dětí a mládeže je často označována za první opravdový olympijský zážitek. Měl jste možnosti ji sám zažít?
Bohužel ne, šerm je teprve podruhé v historii na ODM. Ale před čtyřmi lety jsem se byl podívat v Olomouci a bylo to fantastické. Očekávám, že letos to bude ještě lepší.
Jak byste vystihl Olympiádu dětí a mládeže jedním slovem nebo jednou větou?
Olympiáda.
Co byste vzkázal sportovcům z Karlovarského kraje, kteří zde budou soutěžit?
Ať rozhodně makají a ať podají co největší možný výsledek. A v druhé řadě ať si to užijí, protože to pro ně bude zážitek stejně, jako pro mě byla olympiáda, a budou si to pamatovat do konce života.
Text: Kateřina Malíková